De Standaard
Registreer u gratis » Meld u aan » Log uit
Telex: West-Vlaamse Genk-supporters bouwen feestje in zwembad Kuurne
Herman Van Rompuy breit een onwaarschijnlijk slot aan een toch al briljante politieke carrière.
'Eerste Vlaamse botellon' kost organisator 1.310 euro
Martine Vandenkerckhove
GENT - De eerste Vlaamse 'botellon', een soort openluchtreceptie die via facebook werd aangekondigd, trok woensdagavond honderden mensen naar het Gentse Sint-Pietersplein. Maar het succes komt de organisator duur te staan: hij krijgt van de stad een rekening van 1.250 euro gepresenteerd en heeft ook een boete van 60 euro aan zijn been.
De jongeman moet opdraaien voor de extra schoonmaakkosten voor afvalmaatschappij Ivago, en kreeg van de politie een gemeentelijke administratieve sanctie van 60 euro opgelegd voor het zonder toestemming innemen van openbaar domein. Volgens Ivago-woordvoerder Koen Van Caimere heeft het ongeveer 1.250 euro gekost om in allerijl extra glas- en restafvalcontainers op het plein te zetten en om donderdagochtend alles op te ruimen. De organisator had een facebookpagina aangemaakt waarbij hij iedereen uitnodigde tot een 'botellon', een in Spanje zeer populair gebeuren onder de jeugd. Via sociale netwerksites of sms wordt een plaats en datum afgesproken op een openbaar domein en iedereen brengt zijn eigen drank mee. Het was de eerste keer dat zoiets in Vlaanderen gebeurde. De politie kon de organisator van het evenement, die in de media anoniem bleef, woensdagavond identificeren. Hij stelde zich volgens burgemeester Termont zeer meegaand op en bleek zelf nogal geschrokken te zijn van de grote respons op wat hij een 'uit de hand gelopen studentengrap' noemde. 'Ik wil eerst en vooral benadrukken dat wij als stad honderd procent openstaan voor zulke initiatieven', aldus Termont. 'Ik ben er zelf even geweest en het was daar heel gezellig. Maar hij had dit op voorhand moeten aanvragen, wij bieden zelfs subsidies voor dit soort dingen. Nu hebben we in allerijl extra mensen moeten oproepen van de dienst feestelijkheden, bij de politie,... We kunnen ons geen chaos permitteren.' De organisator zal, behalve de boete, wel enkel een factuur krijgen voor de Ivago-kosten voor de schoonmaak, en niet voor het inzetten van extra politiemanschappen bijvoorbeeld. 'Anders gaan zijn ouders failliet, denk ik', besluit de burgemeester. Op de facebookpagina van het evenement hebben alvast verschillende personen voorgesteld om een centje bij te dragen.
Reacties
Alle 39 reacties
Op 26 juni 2009 omstreeks 11u22, zei Stijn Maertens:
Termont en de sossen hebben het blijkbaar nog niet begrepen. De zichzelf organiserende burger maakt steeds meer de norm uit. Mais bon, kan iemand met een facebook-account hier aub even het rekening-nummer posten waarop we die jongen zijn leed wat kunnen verzachten?
Op 26 juni 2009 omstreeks 13u57, zei Bart Goddyn:
Mooie mentaliteit en pretentieus: elke burger zijn/haar pleziertjes voor zich, of dat overlast schept voor een ander is van geen tel. Als dat de norm wordt dan hoeven de andere normen niet meer. Die jongen behoeft geen steun maar wel een les in verantwoordelijkheidszin of ja... burgerzin :-) .
Op 26 juni 2009 omstreeks 11u11, zei Frederic Ghys:
Dit is niet de eerste keer dat zoiets gebeurt in Vlaanderen. Dit gebeurt nagenoeg elke mooie Gentse zomeravond op de graslei en korenlei. Ronduit belachelijk dat Ivago zijn vuile was zelf niet kan afwassen. Betalen wij Gentenaars dan nog niet genoeg voor onze vuilzakken?
Nieuwsoverzicht
Onderwijs
VIDEO
Rellen met allochtone jongeren
Martens is opnieuw bemiddelaar
Doodrijder blijft in de cel
Thyssen trots op Van Rompuy
'Herman Van Rompuy heeft hier nooit naar gezocht'
Herman Van Rompuy is president van Europa
Van Rompuy blijft in de running
Dynamische borden in Gent
Voorleesweek gaat van start
Meer video »
Marketingblog
Lees verder
E-land
Dossier ECO
Meer artikels »
Nieuws uit uw provincie
DEBAT
Nederland voert in 2012 een kilometerheffing in. Wie veel rijdt of een zwaar vervuilende wagen heeft, zal daarvoor moeten opdraaien. Moet een kilometerheffing er ook bij ons komen?
Op maandag 9 november is het exact twintig jaar geleden dat de Berlijnse Muur viel, een meer dan veertig kilometer lange muur die West- en Oost-Berlijn 28 jaar lang van elkaar scheidde.
DE STANDAARD BLOGT
Nog op zoek naar ideeën om Kerstmis dit jaar op een originele manier door te brengen? Van Santa Claus in New York tot kerstmarktjes in de Provence.
De koppen in de Ierse pers logen er niet om: de woede om het overduidelijke handspel waarmee Thierry Henry Frankrijk naar het WK loodste, is groot.
Belpop neemt iconen uit het Belgische pop- en rockverleden onder de loep. Volgende week de laatste aflevering met Daan.
In de ochtend van 1 maart veroorzaakte Brecht, de zoon van Johan, een dodelijk ongeluk. Hij reed in paniek door naar huis. Johan aarzelde geen moment.
Als monniken bier brouwen, doen ze dat met eerbied voor de aarde. Vandaar dat de brouwerij van Chimay haar ecologische voetafdruk heeft verkleind.