De Standaard
Registreer u gratis » Meld u aan » Log uit
Telex: Brits Irak-onderzoek van start
Geert van Hecke van De Karmeliet en Peter Goossens van het Hof van Cleve nodigen de lezers van De Standaard uit.
Koninklijke familie moet buikriem aanhalen
belga
BRUSSEL - De leden van de Belgische koninklijke familie zullen 423.000 euro minder krijgen in 2010 in vergelijking met dit jaar. Dat melden de kranten van Sud Press. De koningskinderen Filip, Astrid en Laurent en koningin Fabiola zien hun dotatie met acht procent teruglopen.
De civiele lijst van de Koning, die alle middelen voor het staatshoofd opsomt, werd verlaagd van 10.536.000 euro naar 10.388.000 euro. Dat komt neer op een daling met 148.000 euro of 1,4 procent. Meer dan zeventig procent van dat bedrag gaat naar het personeel dat voor de koning werkt, aldus Sud Presse.
Prins Filip, die 85.000 euro minder zal krijgen, duikt onder de grens van een miljoen euro en zal 935.000 euro ontvangen. Fabiola, de weduwe van wijlen koning Boudewijn, krijgt 132.000 euro minder zodat haar dotatie voor 2010 neerkomt op 1.462.000 euro, terwijl prinses Astrid het moet stellen met 324.000 euro in plaats van 353.000 euro in 2009. Prins Laurent ten slotte zal 311.000 euro of 29.000 euro minder dan dit jaar ontvangen.
In 2009 gingen de dotaties nog de hoogte in met zes procent in vergelijking met 2008, meldt Sud Presse. Toen speelde de inflatie een grote rol.
Reacties
Alle 89 reacties
Op 12 november 2009 omstreeks 11u06, zei Linn van Berlaer:
Duiding bij de zogenaamde 'inlevering' door een andere krant, die toch tot dezelfde groep behoort. http://www.demorgen.be/dm/nl/5036/Wetstraat/article/detail/1028128/2009/11/12/Royals-moeten-niet-inleveren.dhtml
Op 11 november 2009 omstreeks 15u13, zei Filips Marnix:
Maar die bestaan niet echt , dat zijn Walter Baele en Nathalie Meskens . Dat geld is het terugschroeven van de subsidies voor cultuur.
Op 11 november 2009 omstreeks 12u53, zei Jacques HUBERT:
Avis d'un francophone. Merci d'accepter de me lire en français car ma connaissance du néerlandais est insuffisante. Je suis d'accord avec ceux qui pensent que les dotations devraient être supprimées. La fortune de la famille royale est suffisante ( sans doute dans les 200 millions d'euros ) pour la faire vivre. Et ce que touche la reine Fabiola, pour elle seule ,( un million et demi d'euros par an soit près de 60 millions de nos anciens francs ) est scandaleux ( d'autant plus qu'elle doit certainement avoir une importante fortune personnelle). Si vous souhaitez me répondre je vous prie de le faire bien naturellement en néerlandais. Bonne journée à tous
Nieuwsoverzicht
Onderwijs
VIDEO
Vluchtelingenkamp in Brussel opgedoekt
Protest in Gent
Angela Merkel: 'Consensus was drijvende kracht'
Sarkozy: 'Van Rompuy is een échte Europeaan'
Onderzoek gestart naar relschoppers in Anderlecht
Hoe heet de president? 'Van Romptie?'
Tramlijn 94 in het slop
Rodenaren trots op Herman
Van kleine Herman tot president Van Rompuy
Meer video »
Marketingblog
Lees verder
E-land
Dossier ECO
Meer artikels »
Nieuws uit uw provincie
DEBAT
Nederland voert in 2012 een kilometerheffing in. Wie veel rijdt of een zwaar vervuilende wagen heeft, zal daarvoor moeten opdraaien. Moet een kilometerheffing er ook bij ons komen?
Op maandag 9 november is het exact twintig jaar geleden dat de Berlijnse Muur viel, een meer dan veertig kilometer lange muur die West- en Oost-Berlijn 28 jaar lang van elkaar scheidde.
DE STANDAARD BLOGT
Kim Clijsters laat in haar ziel kijken. Ze spreekt openhartig als tennisster, maar vooral als moeder: ‘Als Jada niet gelukkig is, stop ik met tennis', zegt ze aan het Britse magazine ‘You'.
Dankzij Belgische 3D-technologie kunnen bedrijven hun bezoekers voortaan altijd en overal door een receptionist laten ontvangen. Live. Maar van op afstand.
FDF-voorzitter Olivier Maingain herhaalde zondag nog maar eens dat een splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde niet nodig is. 'Juridisch gezien zijn er trouwens ook zonder splitsing verkiezingen mogelijk.'
Het zijn donkere tijden voor de betere bioscoop in Vlaanderen. In Wallonië en de buurlanden is het on- denkbaar, maar uitbaters staan bij ons financieel al jaren in de kou.
'BHV' moet onderhand de meest gebruikte en vervloekte afkorting zijn die deze en vorige generaties van politici achtervolgt. Maar weet u nog waarover dit symbooldossier eigenlijk gaat?