De Standaard
Registreer u gratis » Meld u aan » Log uit
Telex: PS wil gratis treinvervoer bij smogalarm
Jongens en meisjes begroeten elkaar steeds vaker met een knuffel of een kus.
Nic Balthazar lanceert tweede klimaatclip
rr
Regisseur Nic Balthazar heeft in hoogsteigen persoon zijn klimaatclip ’The Big Ask Again - Dance for the Climate’ voorgesteld in de commissie Leefmilieu van het Vlaams parlement.
Vanaf vanavond wordt de clip in primetime getoond op verschillende Belgische en andere Europese televisiezenders en vanaf morgen in de Kinepolis-zalen. De Vlaamse parlementsleden kregen dinsdagnamiddag al in primeur het filmpje te zien.
Nic Balthazar zei tevreden te zijn dat hij de première van zijn videoclip in de commissie Leefmilieu van het Vlaams parlement mocht organiseren. De regisseur maakte de politici warm om, net zoals de dansers in de clip, de inspiratie en de moed te hebben om zich te mobiliseren en voor het klimaat in de bres te springen.
Balthazar herinnerde de Vlaamse parlementsleden eraan dat iedereen die dat wil zichzelf nog altijd al dansend kan filmen en daarna het resultaat op de website www.dancefortheclimate.org kan posten.
De videoclip ’Dance For The Climate’ wil in de aanloop naar de klimaattop in Kopenhagen de aandacht vestigen op de opwarming van de aarde. Het filmpje werd ingeblikt op 29 augustus 2009, honderd dagen voor de top in de Deense hoofdstad. Op het strand van Oostende dansten zo’n 12.000 vrijwilligers op het nummer ’Magnificent’ van U2.
Lees ook
Reacties
Alle 30 reacties
Op 11 november 2009 omstreeks 12u26, zei Joris Steurs, Peetri Kula:
Heb voor dit dansfestijn van Greenpaece een enthousiaste email gekregen. Waarop meteen geantwoord...... Beste vrienden Ik heb jarenlang uw organisatie een warm hart toegedragen en zelfs in moeilijke tijden toch steeds getracht U financieel te steunen. De op warming van de aarde is een van de grootste uitdagingen die de mensheid te wachten staat in de volgende decennia. Het doet mij dan ook bijzonder veel pijn te zien dat Greenpeace zich niet een klein beetje ' professioneel ' opstelt in deze materie. Het enige dat ik hoor is ' nu wakker worden' of ' reageren voor het te laat is ' of 'de politiek moet een krachtig signaal' geven. Moest ik zelf politieker zijn, kan Greenpeaace mij dan eens zeggen wat ik precies moet doen? Gaan we dit probleem technologisch oplossen? Zo ja welke oplossinggen draagt Greenpeace aan? Is nucleair een optie ? Of wat met kernfusie, moet hier extra geld in gepompt worden? Of gaan we het fiscaal oplossen zoals de Groenen in Belgie voorstellen? Ik , samen met vele aderen, ben er van overtuigd dat de energie behoefte globaal in de komende jaren nog exponentieel zal toenemen en dat we om geopolitieke problemen te vermijden we massaal toegang moeten hebben tot goedkope propere energie. Of we het nu goed vinden of niet, bijna alle landen van Europa, halen het grootste gedeelte van hun inkomsten uitbelastingen die opgelegd worden aan productie bedrijven. M.a.w onze pensioenen, onderwijs etc worden van hier uit gefinancierd en zijn dus afhankelijk van een goeddraaiende economie. Trouwens de huidige economische crisis heeft ook zijn oorsprong in de hoge energiekosten die medio 2007 het beschikbare inkomen van de modale Amerikaan zodanig aantaste dat de knip op de beugel ging en met de gekende kettingreactie. De goedkope propere energie kan dus ook een omgekeerde kettingreactie teweeg brengen, die dus ook fiscale meeropbrengsten kan generen die het wetenschappelijk onderzoek kunnen vooruithelpen. De rechtstreekse aanleiding van dit schrijven was een email die ik vandaag ontving met nuttige tips , zoals ' dans voor het klimaat' of ' loop storm voor het klimaat' . Greenpeace gaat dansen zodat de politiek ' krachtige maatregelingen' gaat nemen. Ik ga echt niet goed slapen vannacht ,. Ik heb verdorie al die jaren een soort van duiveluitdrijver gesteund! De mailing heeft deze ontvanger dus zeker wakker geschud. Ik ga morgen vroeg meteen opzoek naar en organisatie die de problemen deftig en wetenschappelijk benaderd.
Op 11 november 2009 omstreeks 13u40, zei Rob Lemeire, Brussel:
Lange brief maar echt te lezen waard!
Op 11 november 2009 omstreeks 10u05, zei Ivan Basyn, Kortrijk:
Naar het schijnt is Het Gat van Ozon dichtgeslibd door de zure regen die de kluts kwijt was na het Golfoorlogsyndroom. En ja, de presentatoren van Vakantieprogramma's verplaatsen zich niet per vliegtuig: ze doen aan levitatie (worden plots op hun bestemming wakker). Nadeel is wel dat hun opgestoken vingertje steeds groter wordt. Nu Het Laatste Oordeel aan zijn zevenendertigste versie toe is wordt het tijd dat die zoetwaterprofeten zichzelf bekeren.
Nieuwsoverzicht
VIDEO
Grote stroompanne in Antwerpen
Beter opletten op internet
Eerbetoon aan stichter Janssen
Angst voor ondergronds parkeren
Daerden stelt 'Groen Boek' voor
Varkensboeren eisen meer geld
'Dringend meer agenten nodig'
Bank overvallen in Zwijnaarde
Smogalarm nog tot morgenvroeg
Meer video »
Na de regionale verkiezingen en de vorming van nieuwe regeringen vinden ook op andere niveaus machtwissels plaats.
Dossier ECO
Meer artikels »
Nieuws uit uw provincie
DEBAT
De jongste dagen stapelen de criminele incidenten in Brussel zich op. Daardoor ontstaat het beeld dat onze hoofdstad een onveilige plaats is. Hoe ervaart u dit als inwoner van Brussel? Bent u op straat al in aanraking gekomen met verbaal of fysiek geweld? En zijn sommige plaatsen te mijden?
DE STANDAARD BLOGT
De topper RC Genk-Standard werd zondagavond opgevrolijkt - of opgeschrikt, het is maar hoe je het bekijkt - door een streaker. De jongeman in het Boratpakje was de 17-jarige Greg Samyn uit Koersel.
Miljoenen oude gsm's liggen te verkommeren in lades en kasten. Zonzoo geeft ze op een milieuvriendelijke én rendabele manier een nieuwe bestemming.
In de film 'Vincere' vertelt Marco Bellocchio het verhaal van het Italiaanse fascisme via het leven van Ida Dalser, de vrouw die zo gevaarlijk was voor Mussolini dat hij haar in een gekkenhuis liet opsluiten.
Pieter Verheyde van 't Hof van Cleve werd verkozen tot sommelier van het jaar. Maar de meeste sommeliers kiezen tegenwoordig liever voor een andere baan...
Door een cursus van vierhonderd pagina's in te studeren, kan u bij het Centrum voor Afstandsonderwijs slagen voor een schriftelijk examen sekscounselor/relatietherapeut, zelfs zonder één cliënt behandeld te hebben.