De Iphone-applicatie Trein België is sinds half september niet meer beschikbaar. Nu blijkt dat de NMBS de toepassing heeft laten verwijderen. De exacte reden daarvoor is vreemd.
De toepassing in kwestie toont de dienstregeling van de Belgische spoorwegen. Zij verscheen voor het eerst ruim twee maanden geleden, op 17 augustus. In een gesprek met Iphoneclub.nl leggen ontwikkelaars Robbert Klarenbeek en Andreas Verhoeven het verloop uit.
Beide heren ontvingen op 9 september een e-mail van Apple met de vraag om de toepassing te verwijderen. In bijlage zat een fax (die dateerde van 21 augustus) met een klacht van de NMBS en Infrabel.
Toch moesten de ontwikkelaars zelf niet veel ondernemen. Amper twee dagen na de brief verwijderde Apple de toepassing zelf. De computergigant meldde dat ze het spijtig vonden dat het conflict niet op een betere manier werd opgelost. Opmerkelijk detail: Apple heeft zelf enkele weken gewacht om de klacht door te sturen en de ontwikkelaars hebben nooit de kans gekregen om in discussie te gaan met de NMBS.
Intellectueel eigendomIn een reactie aan Iphoneclub.nl zeggen de ontwikkelaars dat de NMBS claimt dat Trein België het intellectueel eigendom van de organisatie schendt door gebruik te maken van informatie op de NMBS-website. 'Daarnaast publiceren zij deze informatie openlijk op hun website en zou Trein België beschouwd kunnen worden als niet meer dan een 'browser' voor de NMBS-website.'
Eigen applicatieDe makers beweren dat de Belgische spoorwegen zelf aan één of meerdere mobiele applicaties werken. Al zouden die pas over minstens een jaar verschijnen. Met enige vertraging dus.
Lees meer
NMBS installeert zelf geen draadloos internetBelgacom verkoopt netwerk ScarleteID moet treinticket vervangenNMBS wil geen gsm-ticketsNMBS start website voor vertragingenNMBS stuurt reizigers persoonlijke treininfoNMBS experimenteert met sms-ticketNMBS onderzoekt draadloos internet op de trein